İş Yeri Kira Kontratı

marmarisboxlogo

İŞ YERİ KİRA SÖZLEŞMESİ YAPARKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

İş yerleri kira kontratı ile kiralanan belirli işlerin yürütülmesi ve kar elde etmek için sözleşme özenle yapılmalıdır. Marmaris Emlak Konut Piyasasında işlem ile hem kira bedelini hem de sermaye yatırımı yapan kiracı daha sonra işletmeye başlamaktadır. Böylesi konularda dikkat edilmesi gereken birçok konu bulunmaktadır. Bilinmesi gereken en önemli aşama  kiracı sözleşmesinin imzalandığı işlemdir.

Gayrimenkul Sektöründe sık sorulan sorular içinde iş yeri kiralama konusu daima gündem oluşturur. Kira sözleşmesinde dikkat edilmesi gerekenler arasında bulunan işlemde dikkat edilecek durum da kiralanan yerin dükkanın konumuna uymasıdır. Yani istenilen yerin kiralandığı veya sözleşmeyle uyuştuğundan emin olunmalıdır. Dükkan otel lokanta komple bina kiralarken mutlaka sözleşme dikkatli  şekilde okunmalıdır. Ardından sözleşme imzalanmalıdır. Aynı zamanda iş yeri kiralarken sözleşme de yer alan kira ücret artışının miktarları, süresi  kontrol edilmelidir.

 

Sözleşmede Dikkat Edilecek Durumlar Nelerdir?

  • Sözleşme iyice okunmalıdır
  • Kiranın hangi zamanlarda ne kadar miktar artırılacağı kontrol edilmelidir
  • İş yerinin sözleşmedeki yer ile aynı olması kontrol edilmelidir
  • Mal sahibi hakkında detaylı bir araştırma yapılmalıdır

Tüm hususlar, iş yeri kiralarken dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntılardır. Bununla birlikte iş yeri kiralama sözleşmesinin yanı sıra mal sahibinin hakkında da araştırma yapılmalıdır. Araştırma da mal sahibinin nasıl biri olduğu ve kiralama işi ile ilgili her şey bilinmelidir. Kiraya verenin hakkında araştırma yapılması ise sizin rahat bir şekilde çalışıp, dükkanı işletmeniz içindir. Dikkat edilmeli iş yeri sahibi başta olmak üzere sözleşme ile ilgili hususlarda da yeteri kadar bilgiye sahip olunması gerekmektedir.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Marmaris Emlak Konut piyasasında tüm Türkiyede olduğu gibi İş yeri sözleşmesi mal sahibi ile kiracı arasında imzalanmaktadır. Sözleşme de genel anlamda ise kira bedeli ve dükkanı kullanma süresi yer almaktadır. İş yeri sözleşmesi nedir? Sorusuna daha fazla değinecek olursak, sözleşmenin yapılması sırasında muhakkak bazı ayrıntılara dikkat edilmelidir. Örneğin kiraladığınız gayrimenkul gerçek mal sahibine ait olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Kiralama işleminde dikkat edilmesi gereken en önemli husustur. Örneğin emlak karı koca adına kayırlı ise sözleşmede her iki hisse sahibinin imzası gerekir. Son söz karşılıklı iyi niyet olursa sorun çıkmaz. Ancak taraflardan birisi ayni niyette değil ise yasal olarak güvence sağlanmalıdır. Sözleşmelerin yapılma nedeni budur. Marmaris emlak konut piyasasında ısrarla profesyonel destek sözleşme öncesi alınmalıdır diye her iki tarafa tavsiyede bulunmuş olalım.

Beldibi Emlak

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s