Marmaris Emlak Konut Yatırım

gonencemlak.com.tr

GAYRİMENKUL TÜRLERİ NELERDİR?

Muğla çevresi ve Marmaris emlak konut yatırım konusunda sık sorulan sorulara yanıt olarak makaleyi sunuyoruz. Gayrimenkul kavramı hepimizin iç içe olduğu ve yakından ilgilendiği bir kavramdır. Birçok çeşidi bulunan bu gayrimenkul türleri, temel hatlarıyla 3’e ayrılır. Bu gayrimenkul türleri şu şekildedir;

  • Konut
  • Ticari
  • Arsa

Günümüzde kar amaçlı kullanılan birçok yatırım şekli vardır. Gayrimenkul yatırımları da bunlardan bir tanesidir. Durduğu yerde değer kazanan bu yatırım şekli, gayrimenkul türlerinin hepsinde uygulanmaktadır. Tarım amaçlı ya da hayvancılık amaçlı kullanılan arsa gayrimenkulleri, ofis ve iş yeri gibi ekonomik amaçla kullanılan ticari gayrimenkuller ve ikamet etmek amaçlı kullanılan konut gayrimenkulleri olmak üzere 3’e ayrılan gayrimenkul yatırımları, oldukça ciddi ve aslında riskli de bir iş olduğu için düzgün yapılmalıdır. Aksi takdirde yatırımcıyı zarara uğratabilir.

GAYRİMENKUL YATIRIM TÜRLERİ

  • KONUT YATIRIMI

Marmaris Satılık Konut yatırımı yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bunlardan biri; yatırım amaçlı alınacak olan konutun, zaten fiyatları astronomik seviyelerde olan şehir merkezlerinden değil, gelişmeye müsait yerlerden alınmasıdır. Çünkü henüz tam gelişmemiş ama gelişmeye müsait yerlerden alınan konutlar, gelecekte rağbet göreceği için size kazanç sağlar. Ayrıca alınacak olan konutun ulaşım imkânlarını da göz önünde bulundurmakta fayda var. Çünkü ulaşımı kolay yerler daha çok tercih edileceği için kar etme olasılığı artar.

  • ARSA YATIRIMI

Arsa alınırken, arsanın imarı olup olmadığını göz önünde bulundurmak gerekir. Çünkü imarı olan arsaların, imarı olmayan arsalara göre değeri daha fazladır. Ayrıca arsanın imar izninin de incelenmesi gerekir çünkü ticari ve konut olmak üzere 2 çeşidi bulunan arsa imarlarının, amacınıza uygun olması gerekir. Bunların dışında danışmanlar, gayrimenkul yatırımları arasında arsayı tercih eden yatırımcıların gelişmemiş bölgeleri tercih etmesinin daha çok kar sağlayacağını onaylamıştır.

  • TİCARİ YATIRIM

Ticari gayrimenkuller arasında ofis, dükkân, akaryakıt istasyonu, fabrika depo vb. alanlar yer alır. Ticari yatırım, diğer gayrimenkul türleri arasında en karlı olanıdır. İşlek caddeler özellikle dükkânlar için büyük kar oranı sağlar. Kira garantisinin de daha yüksek olmasından dolayı maksimum kar vadeden ticari yatırımlar yapılırken piyasayı takip etmekte fayda var.

Marmaris Beldibi Gonenc Emlak

emlak

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s