Ev Sahibi Olmanın üç Yolu

marmaris-emlak-piyasasi

Muğla Marmaris Gönenç Emlak Şirketi ev sahibi olmanın üç yolu başlıklı makalesini Marmaris emlak sektörü ile paylaşıyor. Konut sahibi olmak hemen hemen her insanın hayalinde yatan bir ihtiyaçtır. Ev insanlığın başlangıcından beri bir ihtiyaç halindedir. Ev ihtiyacınızı karşılamak için türlü yöntemler mevcuttur. Bunların ilki ev satın almaktadır.

1-Ev satın almanın altın kuralı

En önemli kural iyi araştırma yapmaktadır. İyi bir araştırma ile aynı semtte çok daha uyguna ev sahibi olmanız mümkündür. Araştırma yaparken emlakçı aramanıza gerek yoktur. Günümüzde internet aracılığı ile satılan evleri görmeniz mümkündür. Satılan evleri toplu olarak görmek oldukça işinize yarayacaktır. Bu sayede çok daha kolay bir şekilde eleme işlemi yapabilirsiniz. Ev sahibi olurken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, evinizin metrajıdır. Asla 2+1 – 3+1 gibi sözlerle ev almayınız. Bunun yerine alacağınız evin metrekaresine bakınız. Alacağınız evin metrekaresi sizin için en önemli belirleyici etken olmalıdır. Aksi takdirde çok daha fazla para vererek çok daha küçük bir ev sahibi olabilirsiniz.

2-İnşa Etme Yoluyla Ev Sahibi Olmak

Ev inşa etmek günümüzde oldukça kolay bir hal almıştır. Birçok yerde inşaat halinde ev görmeniz mümkündür. Eğer elinizde güzel bir para veya arazi varsa ev inşa ettirebilirsiniz. Ev sahibi olmanın en kolay ve en karlı yolu budur. Çünkü inşa ettiğiniz bir binanın geri kalanını satabilir, hem ev sahibi olup hem de binlerce lira kar edebilirsiniz. Birkaç ortak ile birleşip ev yaptırmanız da mümkündür. Ortak sayısı ne kadar artar ise size düşen pay azalacaktır. Bu yüzden ne çok fazla ne çok az ortak ile işe giriniz. Ev inşa ettirirken ideal ortak sayısı 1 daire = 1 kişi şeklindedir. Fakat bir kişiye 2 daire düşmesi sizin için daha karlı olacak fakat çok daha masraflı olacaktır. Bu yüzden elinizdeki para ile orantılı ev sahibi olmanız çok daha iyi olacaktır.

3-Miras Yolu ile Ev Sahibi Olmak

 

Ev sahibi olmanın beklide en kolay yolu miras ile ev sahibi olmaktır. Fakat mirasçı sayısı çok fazla olduğu zaman size düşen pay azalacaktır.

Sonuç

Hangi yol ile olursa olsun dünyada mekan ahirette iman demişler illa bir eviniz olsun. Konut kredisi kullanımı muhtelif ödeme seçenekleri sunuyor. Yazlık eviniz de olabilir. Yaşam boyu tatilde gibi yaşam avantajını Marmaris emlak piyasası sunuyor. Miras veya inşaata başlamak gibi kriterlere sahip değilseniz fırsatları değerlendirmek kazançtır. Gönenç Emlak Şirketi fırsatlar sunmaya devam ediyor.

Marmarisbox

marmarisboxlogo

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s