Konut Kredisi ile ev almak

KONUT KREDİSİYLE EV ALMANİN AVANTAJLARI

Gonenc Emlak Şirketi konut kredisi ile ev nasıl alınır  sorusu ile aylık gelirinin olduğunu ve aldığın krediyi ödeyebilecek durumda olduğunu ispatlayabilen herkes konut kredisi alabilmektedir açıklaması yaptı. Ama kişinin daha önceden sorunlu kredisi varsa ve bankalar tarafından verilen kredi anlamında durumu kötüyse kredi alamaz.

Kredi ile ev alma işlemini kendinize en uygun olan herhangi bir bankayı seçip  başvuruda  bulunarak yapabilirsiniz. Böylece yapılan başvuru sonrası, banka kredi isteyen kişinin önceden kullandığı kredisi olup olmamasına bakarak onun ödeme durumuna göre , kredinin verilip verilmeyeceğine karar verir. Bankanın  kredinizi onaylaması durumunda ise aylık geliriniz ve bankanın ekspertiz raporu göz önünde bulundurarak size verilebilecek konut kredisi miktarı belirlenir./p>

Konut Kredisinin Avantajları

Konut kredisi ile Marmariste satılık ev almanın avantajları ilk olarak istediğiniz eve yavaş yavaş sahip olmanızı sağlamasından dolayı gözükmeye başlar. Bunu dışında yaptığınız ödeme her zaman sabit olarak gerçekleştirilir. Bu da sizi daha planlı ilerlemenizi sağlar. Hem de bu durum enflasyon ve ev fiyatlarının artısı karşısında da sizi daha avantajlı kılar. Borcunuzu uzun vadeye bölerek de sizi çok zor duruma sokmaz ve borcunuzu daha sakin, rahat ödemenize yardımcı olur.

Ayrıca konut kredisi uzun vaade de ödeniyor olmasına rağmen bankalar bu konuda size yardımcı olur ve konut kredisi için diğer kredilere göre daha az faiz uygulanır. Bu da size düşük faizli kredi olanağı sunar. Kredinin diğer bir iyi özelliği de eline para geçtiğinde faizi hiç etkilemeden yatırarak borcunuzu düşürmeyi sağlamaya verdiği imkan olur. Konut kredisiyle ev aldığınızda riskli ev alma ihtimaliniz çok düşüktür. İsterseniz bitmiş, isterseniz de inşası devam eden bir ev satın almaya kalktığınızda bankayla birlikte ise girdiği için neredeyse riskiniz yoktur. Şöyle ki satın almak istediğiniz evi bankanın verdiği eksper onayı ile evi satın alabilirsiniz.

Eksper riskli ve sorunlu olan bir eve asla onay vermez. İnşaatı devam eden bir ev satın alacaksanız da anlaşmalı banka varsa bu sizin için yine bir avantaj olur. Çünkü bu durumda yasaya göre banka da konutu yapan firma kadar sorumlu olmuş olacaktır. Kiracı iseniz şöyle de düşünebilirsiniz. Kira öder gibi kredi ödeyerek size ait bir eve sahip olacaksınız.

Kaynak: Marmaris Haber

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s