Marmariste ev almak

marmariste-bizi-izleyin-gonencemlak

Yatırım Amaçlı Evlerde Aranacak Özellikler

Gonenc Emlak Şirketi Muğla Marmariste ev almak konusunda dikkat edilmesi gerekenler için uyarıları açıkladı. Özellikle yatırım amaçlı konut alırken bazı noktalar gözden kaçırılmamalı. Unutmayalım, kontrol güvene engel değildir.

İçinde yaşamak amacı dışında yatırım amaçlıda ev satın alan yada almak isteyen kişi sayısı günümüzde çok fazladır. Yatırım amaçlı ve konaklamak için alınan ev arasında bir takım farklılıklar bulunmaktadır, arada bulunan farkları şöyle sıralayabiliriz. Konuklamak için alınan evde bazı özellikler aranır bunlara örnek vermek gerekirse,hangi katta olduğu, kaç oda olduğu, bahçe, asansör, garaj, evin ölçüsü, balkon sayısı, yer döşemelerinin kaliteli olması gibi sayamadığımız kriterler olmaktadır. Yatırım amaçlı alınan gayrimenkulde tabii ki yukarıda saydığımız özelliklerde aranmakta ama özellikle kiraya vermek için alınıyorsa, pek fazlada önemli olmayabiliyor.

Tapu müdürlüğünden mutlaka inceleme yapılmalıBu konu aslında yatırım olsun, oturum olsun, her ne olursa olsun dikkat etmeniz gereken en önemli konudur. Alacağınız evin yasal statüsünü iyi bir şekilde incelemenizde büyük fayda vardır, ileri dönemlerde sizin için çok önemlidir herşeyi daha başta garantiye almanız.

Gayrimenkul arsasının durumu çok önemlidir. Alacağınız konutun arsasının, su taşkınlığı, toprak kayması  gibi zararlara açık olmamasına özen göstermelisiniz.

Evin kullanışlı olması ve oda sayısı. Yatırım için alınan bir evde 3+1 veya 4+1 şeklinde büyüklükler ev fiyatlarında yükseklik gösterirken, sizin aldığınız evi kiraya vermenizde fazla etkili değildir.

Yatırım maksatlı alınan evde 3+1 – 4+1 mecbur kalmadıkça almak zorunda değilsiniz 4+1 yerine 2 adet 2+1 alabilirsiniz. 2 tane 2+1’in kira kazancı 1 tane 4+1’den kirasından daha fazla kazanç getirmektedir. Özellikle Marmariste satılık ev bulmak bayağı zorlaşmaktadır. Bu konu hakkında bizlerden bilgi alabilir en kazançlı yatırımı yapmanın formüllerini öğrenebilirsiniz.

Apartman dairesi almışsanız ödemelere dikkat edin. Eğer alacağınız evde konaklamadan kiraya vermeyi düşünüyorsanız çok fazla konforlu daire almanıza lüzum yoktur. Lüx daireler bilindiği üzere konforlu apartmanlarda olur bundan dolayı apartmanın aylık aidatının yüksek olması anlamına gelmektedir.

Alacağınız gayrimenkulün mevki çok önemlidir. Alacağınız gayrimenkulün gelişmekte olan bölgede yer almasına özen gösterin. Gelişmekte olan ve ulaşımı kolay olan bölgeler seçmelisiniz, hastane, market, okul, otobüs güzergahları olmasına dikkat edin. Marmariste ev almak konusunda ayrıntılı bilgi almak için Gonenc Emlak Şirketi ofisinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kaynak: marmaris emlak ,  marmaris satılık daire ,  marmariste satılık ev

Gonenc Emlak Şirketi 90 252 4133090 – 90 532 3120116

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s